Zeke Sushi – restaurace s tatami salónky

Jestliže máte v Plzni chuť na japonskou kuchyni, je Zeke Sushi nejlepší volbou. Dvoupatrová restaurace nabízí klasické posezení u stolů se židlemi. Pro ty, kteří dávají přednost soukromí či autentičtějšímu zážitku, jsou připraveny dva salónky s tatami rohožemi.

Poloha a menu

Zeke Sushi najdete kousek od plzeňského divadla J. K. Tyla (Smetanovy sady 13). Jak už název napovídá, čeká tam na Vás široká nabídka rýžových rolek, ale i další speciality  Země vycházejícího slunce. Hodování můžete začít třeba polévkou tofu misoshiru, pokračovat vařenými sójovými boby edamame, pak si dát několik druhů sushi a na závěr matcha zmrzlinu.

Makizushi.
Makizushi – rolky s houbou šítake a nakládanou ředkví.

Zajímavá je i nabídka nápojové lístku. V Zeke Sushi můžete ochutnat whisky Suntory i Nikka. Pivaři ocení japonské pivo Kirin Ichiban. Dáváte-li přednost vínu, doporučuji vyzkoušet švestkové (choya umeshu). Pakliže byste raději nealkoholický nápoj, čeká na Vás nabídka japonských čajů (genmaicha, sencha, hojicha,…).

Polední nabídka a tatami salónky

Pokud se chystáte do Zeke Sushi poprvé a rádi byste si vychutnali rozmanité pokrmy japonské kuchyně za rozumnou cenu, je ideální zavítat do restaurace ve všední dny v době oběda. Polední menu často nabízí kombinaci polévky, obenta a dezertu. Ideální je tedy vyhradit si více času a všechny chody si pořádně vychutnat.

zeke sushi obento
Yasai obento.

Jestliže hledáte místo pro firemní akci, větší oslavu, a nebo naopak intimní večer ve dvou, doporučuji zamluvit si jeden z tatami salónků (k dispozici jsou dva – menší a větší). U vchodu do salónku se zujete a budete si moci užít jídlo stejně jako Japonci, vsedě na tatami rohožích.

Menší tatami salónek.
Menší salónek s rohožemi tatami.

Doufám, že si návštěvu užijete a klidně se podělte o své zkušenosti a napiště na facebookový profil Japonskoo.cz. 🙂