Zábavní park v Japonsku – Universal Studios

Japonské ostrovy jsou rájem pro milovníky atrakcí. Tokiu dominuje Disneyland, Ósace zábavní park Universal Studios. Jako filmový fanoušek jsem si druhý zmíněný při svém pobytu v regionu Kansai nenechala ujít.

Zábavní park Universal Studios s filmovou tématikou můžete navštívit ve Spojených státech (Hollywood, Orlando), Singapuru a nebo v japonské Ósace. Každý z nich má unikátní atrakce inspirované nejen hollywoodskými trháky.

Cesta a vstupné do zábavního parku

Pokud se rozhodnete vypravit do Universal Studios parku v Japonsku, jistě Vás potěší fakt, že existuje speciální vlaková zastávka (Universal City Station, ユニバーサルシティ駅), která Vám cestu usnadní. Po vystoupení z vlaku projdete prostorem s restauracemi, hotely a obchody. Poté už na Vás čeká vchod do samotného zábavního parku. Jednodenní vstupenka stála 7400 yenů. V ceně máte vstupy na všechny show a atrakce. Pokud byste měli málo času, nebo nesnášíte fronty, existuje i možnost zakoupení si přednostního místa (Express Pass).

Čelisti i Jurský park

Park je rozdělen do tématických částí (Hollywood, New York, San Francisco, Amity Village, Jurassic Park, Water World, Wizarding world, Wonderland). Nejoblíbenější je vesnice vybudována dle světa z filmové série Harry Potter. Milovníci napětí mohou zavítat do přímořského městečka s atmosférou Čelistí. Na své si přijdou i fanoušci dinosaurů. Pokud jste ale byli v českém Dinoparku, možná Vás to, stejně jako mě, tolik neoslní.

Tématická vesnička à la Bradavice.
Tématická vesnička à la Bradavice.

V jednotlivých sekcích jsou k dispozici rozmanité atrakce, od náročnějších (horská dráha), až po dětské (kolotoče). Světelné tabule informují o čekacích dobách, a tak se návštěvníci mohou snadno orientovat i díky tomu.

Já jsem se rozhodla pro horskou dráhu (Hollywood The Ride). Fronta byla sice dlouhá, ale zážitek stál za to. Návštěvíci obdrželi gumičky na boty, kterými si obuv připoutali blíže na tělo. Vzhledem k rotacím a rychlosti atrakce to bylo na místě. Před jízdou si navíc osobní věci uschováte do skříněk. Personál Vás také vyzve k tomu, abyste si vyndali věci z kapes. V průběhu jízdy by Vám totiž mohly vyletět a zranit lidi čekající pod atrakcí. Vše proběhlo bezproblémově a byl čas vyrazit dál.

Taneční show i Hello Kitty

Následně jsem se šla podívat na Universal Monsters Live Rock and Roll Show. Jak už název napovídá, jednalo se o kabaretní vystoupení, v němž vystupovali interpreti v kostýmech Drákuly, Frankensteina, atp. Zahájení proběhlo v japonštině, následovala taneční a pěvecká část v angličtině. Bez problému si to tedy užijí i Ti, kteří japonsky nemluví.

Vesnice ve stylu Harryho Pottera je stylizována do zimního období. Na místě prodávají máslové pivo, plyšové sovy, kouzelnické hábity i hůlky. Vedle se nachází městečko à la Čelisti a poblíž něj je Vodní svět. Pokud máte rádi Hello Kitty, určitě byste měli zavítat do  Wonderlandu. Můžete tam navštívit tématickou kavárnu a užít si i přidružené atrakce (Hello Kitty’s Cupcake Dream).

Kousek od části Hello Kitty se nachází Snoopy studios.
Kousek od části Hello Kitty se nachází Snoopy studios.

Doporučení pro výlet – Kansai

Park Universal Studios skýtá zábavu na celý den. V Evropě navíc žádnou jeho pobočku nemáme, takže pokud se ocitnete v regionu Kansai, určitě bych Vám návštěvu doporučila. Jestliže to bude možné, vyhněte se víkendům a státním svátkům, abyste nemuseli čekat příliš dlouho ve frontách.