Za japonskou kulturou na Slovensko

Dálný východ je pro Vás moc vzdálený? Nevadí, můžete spojit krátký výlet k našim slovenským přátelům s objevováním japonské kultury. V článku najdete přehled akcí konaných letos do konce roku. 

Pravděpodobně díky poloze i naší nedávné společné historii, se stále poměrně snadno dostanete do Slovenské republiky. Můžete si vybrat, zdali pojedete autobusem, případně jedním z přímých vlaků (jezdí z Prahy), a nebo si můžete připlatit a vyrazit letecky.

Zářijové akce

V každém případě se jedná o snadno proveditelný výlet. Pokud Vaše kroky povedou do Bratislavy, v centru můžete zavítat do prostor japonského velvyslanectví, kde se dočtete o plánovaných kulturních akcí. Co tedy Slováky čeká v dohledné době?

japonske velvyslanectvi
Japonské velvyslanectví v Bratislavě.

11.-13. září 2015 se bude konat již 13. národní výstava bonsají a suiseki. O 2 týdny později, 27. září, můžete zavítat na akci „Ochutnejme spolu kousek Japonska“. Na akci bude příležitost nejen k ochutnávkám, ale děti se budou moci zúčastnit i workshopu a některou z japonských dobrot si i vyrobit.

Akce Slovensko - japonská kultura.
Akce Slovensko – japonská kultura.

Listopadové akce

V listopadu se mohou milovníci japonské kultury těšit hned na 3 akce. 5. listopadu si mohou poslechnout klavírní koncert v provedení japonského umělce. O pár dnů později, 12. listopadu, se bude konat dokonce audiovizuální klavírní koncert. 21. listopad je pak dnem pro všechny studenty japonštiny. Budou se moci zúčastnit 3. ročníku soutěže v japonském přednesu.

Pokud zavítáte do končin, kde se nachází bratislavské japonské velvyslanectví, nezapomeňte se podívat do restaurace přímo naproti této instituci. Objevíte tam restauraci s bohatou nabídkou rozmanité japonské kuchyně.

Japonská restaurace u velvyslanectví.
Japonská restaurace u velvyslanectví.