Za japonskou kuchyní do Buddha-Bar Prague

Máte chuť na nevšední zážitek? Pak můžete vyrazit do pražského Buddha-baru. Čeká tam na Vás setkání s Asií inspirovaným interiérem i rozmanitá východní kuchyně, která by se nejlépe dala definovat termínem Asian fusion. V dnešním článku se podíváme na její japonskou část.

Buddha-bar a k němu přidružený hotel je původně francouzský koncept, který se rozšířil do řady světových metropolí. Výjimkou nebyla ani Praha, a tak můžete ujít jen pár kroků od Staroměstského náměstí (Jakubská 8) a ocitnete se v restauraci, v níž na Vás dýchne atmosféra Asie.

Interiéru restaurace dominuje socha Buddhy.
Interiéru restaurace dominuje socha Buddhy.

Jídelní a nápojový lístek

Vzhledem k zaměření tohoto blogu jsem pro Vás v nabídce hledala věci inspirované Japonskem. Na své si přijdou milovníci sushi, jehož celou řadu variant v menu naleznou. Pokud zrovna nepatříte mezi příznivce rýžových rolek, může Vás zaujmout poměrně bohatá nabídka japonských nápojů.

Zeleninové rolky.
Zeleninové rolky.

Jestliže máte rádi japonské pivo, potěší Vás, že k dispozici je Sapporo Blonde, Kirin Blonde i Asahi super dry. Pakliže byste měli chuť na něco tvrdšího, přijde Vám vhod řada typů japonské whisky jménem Nikka. V nápojovém lístku najdete i saké.

Široká nabídka japonského alkoholu.
Široká nabídka japonského alkoholu.

Tématické večery a doporučení

Pokud byste návštěvu Buddha-baru chtěli pojmout velkolepěji, můžete si vybrat jeden z tématických večerů. Periodicky se konají burlesque show či hudební party pod taktovkou dýdžejů.

Jestliže se budete dobře bavit až do ranních hodin, můžete neobyčejnou noc zakončit snídaní v přidruženém Siddharta café (6:30-11:00) a dopřát si třeba japonský salát wakame. 🙂

Snídaňový bufet obsahuje i mořské řasy.
Snídaňový bufet obsahuje i mořské řasy.

Na závěr je třeba říci, že pokud máte chuť na neobvyklý večer plný asijské atmosféry i pochutin, je Buddha Bar velice dobrou volbou. Příjemný personál i prostředí se postarají o výjimečný zážitek, na který budete rádi vzpomínat.