Svět pokémonů – hry, karty i specializované obchody

Japonský designér videoher Satoši Tadžiri vytvořil pokémony v roce 1995. Od té doby si je oblíbili lidé po celém světě. Z prostředí konzolí se kreslené postavičky dostaly postupně do televizních seriálů, komixů, hračkářství i vlastních obchodů.

Význam slova pokémon

Termín pokémon (ポケモン) je odvozen z japonského sousloví Poketto Monsutá (ポケットモンスター). Tedy označení pro příšerky, které se vejdou do kapsy. Ty oplývají rozmanitými schopnostmi, které využívají ve vzájemných soubojích. Pokémony chytají lidští trenéři (nejznámějším je Ash Ketchum) do tzv. pokéballů. Následně si je ochočují a cvičí.

Stovky rozmanitých pokémonů zaujaly mnoho hráčů videoher a fanoušků manga či anime sérií. Kdo ví, možná máte i Vy ve svém okolí někoho, kdo jich dokáže pár desítek vyjmenovat. Vlajkovým pokémonem je nicméně Pikaču. Žluté stvoření s ocáskem připomínajícím blesk je vděčnou předlohou plyšáků a dalších suvenýrů.

Pokémon obchody 

Výrobky s tématikou pokémonů můžete koupit nejen v hračkářstvích či papírnictvích, ale dokonce i ve specializovaných prodejnách, které v Japonsku najdete pod názvem Pokémon Store či Pokémon Center. V regálech jsou k dispozici tématické hračky, hry, sběratelské karty, ale i povlečení, oblečení a módní doplňky.

Nabídka plyšáků v Pokémon obchodě na letišti Kansai.
Nabídka plyšáků v Pokémon obchodě na letišti Kansai.

Obchody se nacházejí ve velkých japonských městech (Tokio, Ósaka, Kjóto,…), ale příležitost k nákupu budete mít v Japonsku i na letištích (Narita Airport, Kansai Airport). Pokud byste nestihli během dovolené v Zemi vycházejícího slunce koupit patřičné suvenýry, můžete to dohnat ještě před odletem. 🙂