Restaurace Katsura – japonský ostrov v Praze

Rádi byste se vypravili do opravdové japonské restaurace? Chtěli byste si vyzkoušet svou znalost japonštiny v japonském prostředí? V každém případě nemusíte jezdit tisíce kilometrů daleko, stačí zavítat do pražského podniku Katsura.

Restaurace Katsura je místem, kde se scházejí Japonci a čeští znalci japonské kultury. Ostatním je totiž místo prakticky neznámé. V Praze neuvidíte žádné billboardy lákající do tohoto podniku, přesto o hosty nemá nouzi. Jak je to možné? V japonské komunitě se jedná o velice oblíbené místo, Češi se o něm tak obvykle dozví jen na doporučení.

Hotel Diplomat

Podnik se nachází v -2. podlaží hotelu Diplomat (Evropská 370/15, Praha – Dejvice). Nachází se kousek od stanice metra Dejvická (linka A). Těžko říct, jestli je hotel populární v japonské komunitě díky této restauraci, nebo jestli se restaurace objevila v hotelu, kde se hojně ubytovávají Japonci. V každém případě symbióza funguje.

Mojí volbou byl tofu steak s houbou shiitake a rýží. doporučuji. :-)
Mojí volbou byl tofu steak s houbou shiitake a rýží. doporučuji. 🙂

Pestrá japonská kuchyně

Pokud sjedete výtahem do podzemních prostor, záhy se ocitnete v jiném světě. V době, kdy jsem restauraci navštívila já, byla jsem tam jediným „cizincem“, ostatní hosté byli bez výjimky Japonci. V restauraci ale očividně počítají i s případnými zbloudilými Čechy, takže pro případ že bych nehovořila japonsky, se mi věnovala česká servírka. Ta nicméně záhy obsluhovala i ostatní stoly a s hosty bez problémů komunikovala v japonštině.

Jako dezert jsem si chtěla objednat daifuku z černého sezamu. Bohužel nebylo k dispozici, ale byla mi nabídnuta alternativa v podobě matcha varianty.
Jako dezert jsem si chtěla objednat daifuku z černého sezamu. Bohužel nebylo k dispozici, ale byla mi nabídnuta alternativa v podobě matcha zákusku.

V menu naleznete nabídku v japonštině, angličtině i češtině. Objednat si můžete klasická japonská jídla jako je sushi, onigiri, okonomiyaki, rámen či udon a soba. Na své si přijdou i mlsné jazýčky, neboť v jídelním lístku lze nalézt i zmrzlinu z černého sezamu či z čaje matcha. Nutno dodat, že si snadno vyberou i vegetariáni a vegani, máte-li tedy cestu kolem, vyrazte směrem Dejvice a dejte nám vědět, jak jste si v restauraci Katsura pochutnali. 🙂