Mikado – obchod s japonskými potravinami – Mnichov

Řada Čechů jezdí do Německa za nákupy potravin. Tipuji, že mezi příznivci Japonska se najdou i Ti, kteří si rádi vyrazí za hranice, aby si pořídili autentické japonské dobroty. V Mnichově najdete obchod Mikado, v němž najdete čerstvé i mražené zboží.

Japonské podniky v Mnichově

Mnichov je s 1,4 miliony obyvatel 3. největším městem Německa. Tamní komunita Japonců sice není tak početná jako ta, kterou najdete v japonské čtvrti v Düsseldorfu, ale i tak stojí za zmínku. V Mnichově najdete mnoho japonských restaurací, japonskou zahradu, čajový dům a také několik obchodů. Jedním z nich je Mikado, které je zaměřené na potraviny a domácí potřeby.

Kudy do Mikado Japanische Feinkost

Pokud se rozhodnete vyrazit do Mnichova, můžete využít přímé vlakové spoje Praha-Mnichov, případně autobusového dopravce Flixbus, který jezdí stejnou trasu. Mikado se nachází v širším centru (nedaleko od Marienplatzu – Baaderstr. 12, 80469 München). Nevadí-li Vám procházky, pohodlně tam dojdete pěšky od vlakového nádraží.

Nabídka japonských potravin

Obchod jsem šla prozkoumat v sobotu. Většinu zákazníků tvořili Japonci, takže pokud budete mít zájem, nabízí se příležitost procvičit si japonštinu. V nabídce jsem našla klasické japonské potraviny (karé, krátkozrná rýže, furikake, nudle udon a soba, shirataki, wasabi, houby shiitake, miso, …).

Sekce s karé v obchodě Mikado.
Sekce s karé v obchodě Mikado.

Nejzajímavější byla přední část obchodu, která je tvořena chladícími a mrazícími boxy. V mrazáku mě zaujaly hlavně japonské zmrzliny (černá sezamová, matcha, adzuki). Mikado prodává i chlazené sójové boby edamame či japonské pivo (Asahi, Sapporo i Kirin Ichiban). Zkrátka nepřijdou ani hladoví cestovatelé, neboť je možné si zakoupit čerstvé onigiri či sladkost dorayaki.

Japonské domácí potřeby

Menší část obchodu je věnována domácím potřebám a papírnictví. Pokud toužíte po japonském origami papíru, vějířích, jídelních hůlkách či ozdobných obálkách, budete potěšeni. V nabídce obchodu jsou samozřejmě i nezbytné rýžovary.

Konverzace v japonštině

Obchod Mikado je otevřen každý den kromě neděle (10 -19 hodin). Budete-li mít cestu do Mnichova, nezapomeňte se tam zastavit. Můžete si tam nakoupit japonské potraviny, které se v Česku obtížně shánějí, a navíc si minimálně s obsluhou procvičíte svojí japonštinu v praxi. 🙂