Japonský hot dog aneb zvláštnosti Japonska

Japonsko je zemí, která rozšíří Vaše gastronomické obzory. Japonští kuchaři dokáží udělat i z pro nás běžných jídel něco překvapivého. Po japonské pizze se dnes podíváme na zoubek neobvyklým variantám hot dogů. 

Když jsem v japonské večerce pátrala po něčem k snědku, nemohla mě nezaujmout nabídka atypických hot dogů. Rozhodla jsem se více zapátrat a v článku se s Vámi podělím o zajímavé variace, které v Japonsku můžete ochutnat.

Neobvyklé náplně japonských hot dogů

Pod názvem yaki soba doggu (やきそばドッグ ) naleznete housku naplněnou smaženými pohankovými nudlemi soba. Ty mohou být připraveny společně s rozmanitou zeleninou či masem a často nechybí ani majonéza.

Hot dog plněný yaki soba.
Hot dog plněný yaki soba.

Okonomi hot dog obsahuje kromě párku i typicky japonské okonomiyaki. Terimayo verze je ozvláštněna teriyaki omáčkou, majonézou a kousky mořských řas. Natrefit můžete i na celou řadu variant, kdy je párek dochucen namísto kečupu či hořčice sójovou omáčkou a nebo wasabi.

Kam vyrazit v Tokiu a v Ósace

Stejně jako ve Spojených státech, i v Japonsku najdete prodejce, kteří se specializují výhradně na tento typ občerstvení. Budete-li v Tokiu, zavítejte do stánku Tokyo Dog, který se nachází v Tokyo Station.

V Ósace, ve čtvrti Amerika Mura, láká k návštěvě ještě zajímavější místo. Stánek Ice Dog nabízí hot dog plněný zmrzlinou (samozřejmě v menu nechybí ani matcha příchuť). Horké pečivo naplněné studenou, sladkou pochutinou už asi neobyčejnější variací ani být nemůže. 🙂