Japonské pivo Suntory na Žatecké dočesné

S Japonci máme společnou i lásku k pivu. Ačkoliv je Země vycházejícího slunce od nás pořádně daleko, tu a tam dojde na milé setkání s japonským nádechem i v našich končinách. Jedním takovým byl i zářijový 59. ročník Žatecké dočesné.  

Žatecká dočesná je událostí, kterou si řada pivařů nemůže nechat ujít. Na festival vyrazil i Tomáš Hoffmann (můžete si s ním přečíst ROZHOVOR: Tomáš Hoffmann – 3. kyu – Iaidó), který se s Vámi rozhodl podělit o zážitky a fotografie.

Cedule pivovaru Suntory popisující propojení japonského piva s Českem.
Cedule pivovaru Suntory popisující propojení japonského piva s Českem.

Akce se konala 2. až 3. září 2016 v Žatci. Zúčastnilo se více jak 45 pivovarů a čtenáře tohoto blogu jistě nejvíce zaujme prezentace japonského zástupce, firmy Suntory. Ta na festivalu nabízela své prémiové pivo, Master’s dream. Při jeho výrobě je používán slad z České republiky, a tak byla nabídka velice tématická.

Japonský stánek uprostřed náměstí zaujal i vyvěšenými lampiony.
Japonský stánek uprostřed náměstí zaujal i vyvěšenými lampiony.

Návštěvníci festivalu se mohli na chvíli přenést do dálných krajin, neboť po japonském vzoru byli u stánku přítomni japonští vyvolávači, kteří lákali na ochutnávku piva Suntory. Tomáš Hoffmann zvláště ocenil, že s nimi mohl prohodit pár slovíček v japonštině a použít tak exotický jazyk i mimo firemní praxi.

Vyvolávač pivovaru Suntory, Tomáš Hoffmann a přátelé.
Vyvolávač pivovaru Suntory, Tomáš Hoffmann a přátelé.

Setkání s Japoncem reprezentujícím pivovar Suntory zvěčnil i na fotografii, a tak se můžete na festivalu zprostředkovaně ocitnout i Vy. Těžko říct, jestli i příští rok budou na Žatecké dočesné japonští zástupci, ale pokud ano, máte o důvod více, proč na severozápad Česka na začátku září vyrazit. 🙂