Japonská sůl do koupele – tip na suvenýr

Zalézt si do vany uprostřed přírody, v níž můžete relaxovat a zároveň si užívat účinků horkých pramenů, … Zní to jako pohádka? V Japonsku je to realita, kterou si mohou vyzkoušet i turisté. Zároveň se nabízí příležitost zakoupit si japonské soli do koupele, kterými po návratu z cest potěšíte rodinu a přátele.

Tabi no Yado

Vyzkoušela jsem japonské soli do koupele jménem Tabi na Yado. V krabičce se nacházelo 5 druhů solí (každý po 3 kusech, celkem tedy 15 sáčků). Jednotlivé typy jsou odlišeny různě barevnými sáčky i grafickým vyobrazením na obalu. Jiný je také jejich původ. V případě růžového balení se jedná o soli pocházející z 5 různých japonských lázní (Hakone, Kusatsu, Shirahama, Beppu, Noboribetsu).

Krabička s japonskou koupelovou solí.
Krabička s japonskou koupelovou solí.

Použití je klasické. Stačí si napustit vanu a vsypat obsah sáčku (1 pytlík váží 15 gramů a vystačí na 1 koupel). Následně se voda zbarví dle typu soli. Nebudou se vytvářet žádné bublinky, ani pěna. Jedná se o klasickou sůl do koupele. Trošku záludný byl žlutý balíček, neboť vodu ve vaně promění do nepříliš lákavé podoby. Pokud budete soli rozdělovat, dejte žluté těm odvážnějším. 🙂

Suvenýr z Japonska pro milovníky koupelí

Pokud budete v Japonsku shánět suvenýry, porozhlédněte se po krabičce Tabi no Yado. Ne každému sednou japonské sladkosti (snad jen s výjimkou Tokijských banánků :-)), takže se jedná o dárek, který je víc na jistotu. Kromě výše zmíněného balení (TABI NO YADO Hot Springs Clear Bath Salts) v japonských obchodech najdete i krémovou variantu (Milky). Cena krabičky se v přepočtu pohybuje okolo 350 CZK.