Japonská rámen restaurace – Takumi Düsseldorf

Naskytne-li se Vám příležitost zavítat do Düsseldorfu, neměli byste určitě minout tamní japonskou čtvrť. Vzhledem k velkému počtu Japonců žijících v tomto koutě Německa se tam nachází několik autentických restaurací. Takumi je jednou z nich.

Pokud patříte stejně jako Naruto mezi milovníky rámenu a zatoužili jste po autentičtějším zážitku, než jaký nabízí pražský Kitchen Ramen Bar, můžete se vypravit do düsseldorfského Takumi. Obsluha i kuchaři jsou Japonci, větší část hostů také patří do japonské komunity. Chcete-li si procvičit svojí japonštinu, je to ideální příležitost.

Interiér restaurace Takumi.
Interiér restaurace Takumi.

Japonská obsluha 

Restauraci Takumi najdete nedaleko hlavního vlakové nádraží (Immermanstr. 28). To, že jste na správném místě, poznáte možná stejně jako já díky postávajícímu hloučku Japonců. Pokud ne, určitě Vás navede minimálně v japonštině psaná cedule prezentující denní nabídku. Jakmile vstoupíte, budete uvítáni japonskou obsluhou. Klidně rovnou můžete zkusit svojí japonštinu, servírky jsou milé a určitě Vám nebudou mít za zlé nějakou tu gramatickou chybičku.

Menu v japonštině a němčině

Jídelníček je v japonštině a němčině, bylo by tedy dobré se trochu orientovat alespoň v jednom z těchto jazyků. 🙂 Pokud si nejste úplně jistí svými jazykovými schopnosti, je lepší si menu nastudovat dopředu – naleznete jej zde na stránkách Takumi. Já jsem si vybrala Vegi miso rámen a zelený japonský čaj.

Vegi miso rámen v restauraci Takumi.
Vegi miso rámen v restauraci Takumi.

Rámen byl vynikající a čaj taktéž. Obsluha vstřícná a navíc díky kuchyni vnořené do zadní části restaurace můžete japonské kuchaře po očku pozorovat při práci.

Cesta do Düsseldorfu

Jestliže budete mít cestu do Düsseldorfu, určitě zavítejte do Takumi. Pokud byste se chtěli vypravit do těchto končit, můžete využít pravidelného leteckého (ČSA) a autobusového spojení (Student Agency). Cesta se dá podniknout i vlakem, ale je to přeci jen poněkud daleko, takže letecky to bude nejpohodlnější. Na druhou stranu, pokud byste přijeli vlakem, ocitnete se rovnou kousek od Takumi a japonské čtvrti, aniž byste museli řešit transfer z letiště.