Japonská novoroční poštovní loterie

Japonská poštovní loterie je jednou z tradic, kterou bych uvítala i v našich končinách. Zasílání pohlednic má totiž v Zemi vycházejícího slunce specifické kouzlo. Nejen že příbuzné a kamarády potěšíte novoročním pohledem, ještě mají šanci vyhrát některou ze zajímavých cen. 

Zasílání pohledů je sice mnohými v našich končinách mnohdy považováno za nostalgickou zábavu, v Japonsku se jedná o stále velice živou aktivitu. Jedním z důvodů, proč si Japonci stále posílají velké množství pohlednic, bude bezesporu i speciální loterie, kterou pořádá japonská pošta.

Pohlednicová loterie

Princip je vcelku jednoduchý, na poštovní přepážce si zájemci zakoupí speciální novoroční pohlednice. Jejich specifikum spočívá v tom, že na zadní straně je uvedeno 6 číslic. Na pohled klasicky napíšete novoroční vzkaz a můžete jej rovnou vhodit do schránky. V ceně speciální edice pohlednic je totiž nejen účast v loterii, ale i standardní poštovné (pokud byste chtěli pohlednici zaslat do zahraničí, je třeba si připlatit).

Moje výherní pohlednice

Když se u mě pohlednice krátce po Novém roce objevila, zjistila jsem, že je třeba počkat do 15. ledna, kdy bude probíhat slavnostní losování vítězů. Vítězové první ceny se mohou těšit například na televizor, masážní křeslo či výlet po Japonsku (vyhraje 1 pohlednice z 1 000 000). Druhou cenou bývá drobnější elektronika jako například kávovar, kamera, atd (vyhraje 1 pohlednice z 10 000). Třetí cenou v roce 2017 byl aršík se speciálními známkami vydanými k roku kohouta (vyhraje 1 z 50 pohlednic).

Právě třetí cenu se mi podařilo vyhrát. To ale byla menší komplikace, neboť výhru si lze vyzvednout jen na přepážce japonské pošty po ukázání výherní pohlednice. Zaslala jsem ji tedy zpět a kamarádka v Japonsku mi jí vyzvedla. Poté mi jí opět poslala zpátky do Evropy i s vyhranými známkami.

Výhra – japonské známky k roku kohouta.

Pokud byste někdy speciální výherní pohlednici z Japonska obdrželi, můžete si překontrolovat, jestli jste měli štěstí ve hře na webu japonské pošty. Přeji Vám mnoho štěstí!