Japonská karetní hra: Milostný dopis

Krátká, svižná karetní hra Milostný dopis (Love Letter) si získala příznivce na celém světě. V současné době existuje několik grafických zpracování (napočítala jsme jich 8, ale možná je jich i víc). My se podíváme samozřejmě na verzi s  japonskou tématiku. 

Karetní hra japonského autora

Japonec Seiji Kanai vymyslel velice jednoduchou karetní hru. Drobná krabička obsahuje pravidla, 13 bodovacích kostiček, ozdobný sáček a celkem 20 karet. Z toho 4 kartičky jsou s vysvětlivkami a 16 je herních. Hra je určena pro 2 až 4 hráče. Herní doba se pohybuje okolo 20 minut.

Krabička se hrou Love Letter.
Krabička se hrou Love Letter.

Japonské postavy v hlavní roli

Jak název hry napovídá jde o doručení dopisu, v případě typu hry s podtitulem Legend of the Five Rings, se hráči snaží propašovat psaníčko k japonské princezně. Každý hráč má na ruce na začátku 1 kartu, během svého kola si 1 další lízne z balíčku a 1 ze 2 musí zahrát. Ve hře koluje celkem 8 typů karet: princezna Iweko Miaka, sensei Togashi Gozato, manipulátor Doji Takato,  hatamoto (samuraj) Matsu Misato, zástupce náboženství (shugenja) Isawa Tenkawa, diplomat Kaiu Akemi, dvořan Shosuro Yamazaki a strážce Seppun Tasuke. Karty mají při vykládání různé efekty, například mohou vyřadit jiného hráče, ale i osobu, která kartičku vynesla.

Skvělá karetní hra na cesty

Pravidla jsou velice jednoduchá a za chvilku se do hry dostanete. V začátcích Vám budou pomáhat kartičky s vysvětlivkami (každý z hráčů má 1). Hra se dá hrát už ve 2 hráčích, nejzábavnější je ale ve 4.

Až si zažijete pravidla, bude Vám k hraní stačit jen 16 kartiček. Můžete si je snadno vložit třeba do peněženky a používat při cestách jako rychlou formu zábavy. Místo kostiček představujících body stačí zapisovat čárky na papír.

Česká verze bez japonské grafiky

Hra je velice pěkně graficky zpracovaná. Pokud by Vám vadila anglická verze karet, můžete si zakoupit i hru Milostný dopis v češtině. Tato verze je ale zpracována ve stylu evropské aristokracie. Namísto japonských postav v ní tedy najdete například hraběnku či kněze.

P.S. Plzeňané si mohou hru zahrát v půjčovně deskových her Kavenu.