Japonská čtvrť v Düsseldorfu

Rádi byste, aby na Vás dýchla atmosféra Japonska, ale nechcete cestovat příliš daleko? Zajeďte do Německa! V Düsseldorfu žije okolo 11 000 Japonců. Součástí japonské komunity je i řada obchodů a restaurací, které rozhodně stojí za návštěvu.

Japonská komunita v Německu

Před 2. světovou válkou byl za centrum japonské komunity v Německu považován Hamburg. V 50. letech 20. století už ale bylo všechno jinak. Několik obchodníků z Japonska se usídlilo v Düsseldorfu a informace o tom, že se jedná o dobré místo pro život i byznys se brzy rozšířila. Západoněmecké město se stalo jasnou centrálou, což dokládá i fakt, že více než 500 japonských firem si vybralo právě toto město jako svojí evropskou centrálu.

Vzrůstajícího počtu Japonců si všimly i japonské aerolinky (Japan Airlines), které v roce 1985 zavedly první přímé lety mezi Düsseldorfem a Tokiem. Komunita se dále rozrůstala a s tím se rozšiřovala i japonská čtvrť. Dnes mohou Japonci ve městě posílat děti do japonské školy a nebo navštěvovat tamní buddhistický chrám.

Japonská čtvrť

Pokud se budete chtít vydat prozkoumat taje japonské čtvrti v Düsseldorfu, Vaše kroky by rozhodně měli směřovat do Immermannstraße. Ulice se nachází nedaleko hlavního vlakového nádraží a najdete v ní největší koncentraci japonských obchodů, hotelů i restaurací.

Japonské hotely

Jestliže zatoužíte po co největší zážitku, ubytujte se v hotelu vyhledávaném japonskou komunitou. Nejprestižnější je hotel Nikko. Pokud byste se rozhodli ubytovat jinde, můžete alespoň navštívit hotelovou restauraci podávající pestrou nabídku japonské kuchyně (nudle udon a soba, sushi, čaj matcha, pivo Kirin i Asahi,…).

Japonci vybírající si z nabídky restaurace vedle hotelu Nikko.
Japonci vybírající si z nabídky restaurace vedle hotelu Nikko.

Další možností je hotel Asahi. Toto ubytovací zařízení se nachází jen pár minut chůze od Immermannstraße, takže je také dobrou volbou.

Japonské obchody a restaurace

Jestliže máte rádi japonskou nudlovou polévku rámen, měly by Vaše kroky rozhodně směřovat do Takumi. Skvělé sushi ochutnáte v restauraci Okinii. Pokud dáváte přednost sladkému, je pro Vás k dispozici nedaleké japonské pekařství Taka. Můžete zavítat i ke konkurenci a ochutnat pečivo z prodejny My Heart.

Takagi - japonské knihkupectví.
Takagi – japonské knihkupectví.

Nakoupit si japonské jídlo s sebou můžete v obchodě OCS Japan Store. Pokud byste zatoužili po něčem dražším, zavítejte do prodejny s nábytkem a doplňky Kyoto – Japan Art Deco. Fanoušci mangy a anime by neměli minout Takagi. Jestliže budete mít chuť na japonskou svačinu, zajděte do Waraku na onigiri. Jen si dejte pozor, abyste nedopadli jako já. Snažila jsem se nakoupit si v japonštině, ale ukázalo se, že prodavačka byla Korejka, takže jsme se musely domluvit německy. 🙂