JapanDult – japonsko-bavorská akce v Mnichově

Chcete-li vyrazit do blízkého okolí České republiky za akcemi s japonským nádechem, Německo je jasnou volbou. Pokud nechcete jet až do Düsseldorfu, kde se nachází známá japonská čtvrť, dobře uděláte i pokud zvolíte jako cíl cesty Mnichov. Akce JapanDult se koná několikrát ročně a návštěvu události můžete spojit i s dalšími aktivitami.

Do Německa za japonskou kulturou

Ačkoliv v Německu je nejpočetnější a nejviditelnější komunita ve městě Düsseldorf, zajímavé akce se konají i v dalších lokalitách. Pro nás blízký Mnichov (můžete využít například přímý vlak z Prahy) je místem, kde se několikrát ročně koná JapanDult. Jedná se o festival věnovaný propojení japonské a bavorské kultury.

Akce se konala v interiéru, což přišlo vzhledem k chladnějšímu počasí vhod.
Akce se konala v interiéru, což přišlo vzhledem k chladnějšímu počasí vhod.

JapanDult – kulturní den s nabídkou japonského zboží

Akce se obvykle koná v létě a v zimě. V roce 2016 byla ale vzhledem k tragickým červencovým událostem v Mnichově přesunuta na podzim. V neděli 18.9. jsem se akce zúčastnila. Program byl klasický, diváci se mohli podívat na ukázky japonských tanců či se zúčastnit origami dílny. Na místě (Bürgerhaus Glockenbachwerkstatt) byla řada prodejců z řad Japonců i Němců, kteří nabízeli japonské výrobky a pamlsky. Pokud byste si rádi domů pořídili tématické bytové doplňky, dekorace či keramiku, je to to správné místo pro Vás.

Prodávající nabízeli mnoho zboží z Japonska či s japonskou tématikou. Mě zaujala nabídka bytových doplňků.
Prodávající nabízeli mnoho zboží z Japonska či s japonskou tématikou. Mě zaujala nabídka bytových doplňků.

Zajímavý byl aspekt propojení německé a bavorské kultury. Například zástupci japonské kavárny Tanpopo nabízeli i tradiční německé perníčky. Akci hudebně doprovázela německá kapela. Pokud máte kromě japanologie zájem i o germanistiku, budete v sedmém nebi.

Co ještě podniknout v Mnichově?

Událost se konala od 12 do 19 hodin. Vstupné bylo symbolické, 1 euro. Po zaplacení dostali návštěvníci na ruku razítko Maneki Neko, na jehož základě mohli z akce bez problému odejít a vrátit se třeba za pár hodin, aniž by museli znovu platit. Další JapanDult je naplánován na neděli 4. prosince 2016. Pokud byste rádi pořídili Vánoční dárky ze Země vycházejícího slunce, směle vyrazte. Pakliže se v Mnichově zdržíte déle, můžete navštívit i velice pěknou japonskou zahradu ve Westparku a nebo si zanakupovat (po-so) v obchodě Mikado.