Hello Kitty – kreslená postavička z Japonska

Snad žádná jiná japonská kreslená postavička si nevydobyla tak skvělou pozici na světovém trhu jako kočička Hello Kitty. Světlo světa spatřila v roce 1974 a od té doby najdeme v hračkářstvích a papírnictvích po celém světě řadu produktů s jejím motivem.

Hello Kitty – skvělá postavička nejen pro suvenýry

Zatímco Rillakuma je produktem japonské firmy San-x, Hello Kitty (Haró Kity, ハローキティ) patří do konkurenční společnosti Sanrio. Předlohou roztomilé postavičky bylo v Japonsku oblíbené kočičí plemeno, japonský bobtail. Antropomorfní kočička s charakteristickou červenou mašlí je oblíbená mezi dětmi i dospělými. Nejen v obchodech v Japonsku můžete zakoupit rozmanité produkty s jejím vyobrazením (šperky, samolepky, maneki neko, propisky, jídelní hůlky, sladkosti, bentó boxy,…).

V Japonsku koupíte s motivem Hello Kitty celou řadu sladkostí. Mohou se z nich stát pěkné suvenýry.
V Japonsku koupíte s motivem Hello Kitty celou řadu sladkostí. Mohou se z nich stát pěkné suvenýry.

Hello Kitty a její sestra Mimmy

Jak už to u populárních japonských kreslených postav bývá, i ke Kitty se váže příběh přibližující nám její fiktivní svět. Celé jméno slavné kočičky je Kitty White. Narodila se v Anglii a pokud byste chtěli slavit její narozeniny, připadají na 1. listopadu. Kitty má dvojče, sestru Mimmy. Odlišují se od sebe zpravidla  tím, že zatímco Kitty nosí červenou mašli na levém uchu, Mimmy dává přednost žluté na pravé straně.

Hello Kitty – seriály, videohry i zábavní parky

Mezinárodní popularita Hello Kitty vyústila v to, že se kočička z pultů prodejen dostala do světa seriálů (např. Hello Kitty’s Paradise) i videoher (Hello Kitty Online). Opravdoví milovníci této postavičky mohou v Japonsku dokonce navštívit tématický park Sanrio Puroland. Pokud budete v Ósace, můžete stejně jako já zajít do Wonderlandu v Universal Studios parku, kde najdete kromě Hello Kitty atrakce i kavárnu s kočičkou.

Fenomén Hello Kitty zasáhl i hudební svět. Notorickou milovnicí roztomilé kočičky je například Mariah Carey. Avril Lavigne šla ale ještě o krok dál a nahrála píseň Hello Kitty, k níž v Tokiu natočila i poněkud bizarní videoklip.