Gantz – japonský manga bestseller pro drsnější povahy

Zdá se Vám, že Bleach, Naruto či Death Note jsou určeny spíše pro teenagery? Rádi byste vyzkoušeli něco drsnějšího? Gantz (ガンツ) se proslavil jako manga, ve které není nouze o násilí a sexuální obsah.

Autorem mangy Gantz je Japonec Hiroya Oku. Z jeho pera vzniklo 37 dílů série, které vycházely v Japonsku v letech 2000-2013. V září 2013 začalo distribuovat český překlad nakladatelství Crew.

Gantz – zápletka

Příběh začíná vskutku originálně. Dva japonští středoškoláci, Kei Kurono a Masaru Kato, procitají v neznámé místnosti. Poslední věc, kterou si pamatují je, že je přejelo metro, když se pokoušeli zachránit opilce z kolejiště. Záhadné místo, ve kterém se ocitli vypadá jako hotelový pokoj. Záhy zjišťují, že prostor nemohou jen tak opustit. Společně s nimi je v uzavřené místnosti i několik dalších dezorientovaných osob a také mysteriózní objekt, černá koule jménem Gantz.

Prostřednictvím koule osazenstvo pokoje získá zbraně a dostává úkol. Je třeba zničit mimozemšťany pohybující se po zemském povrchu… Začíná akční sci-fi příběh s prvky horroru, který se nevyhýbá ani vykreslování sexuálních vztahů mezi postavami.

Anime, filmy i videohra

Gantz si rychle získal popularitu a několik částí se zařadilo mezi bestsellery. V roce 2004 vyšlo stejnojmenné, 26dílné anime. Následovaly i hrané filmy z roku 2011: GANTZ a Another GANTZ. Pozadu nezůstali ani tvůrci videoher. Akční hra jménem Gantz: The Game byla v Japonsku uvedena pro konzoli Play Station.