Eigasai – festival japonských filmů

Máte rádi asijské filmy? Pak by Vám neměl uniknout filmový festival Eigasai zaměřený na japonskou kinematografii. Každý rok je zvoleno téma, na základě kterého jsou vybrány promítané snímky z Japonska.

Japonské filmy se příliš často v běžné nabídce multiplexů neobjevují. Pokud si fanoušek nechce počkat na ojedinělé vysílání snímků na ČT2 a raději by si zážitek vychutnal na promítacím plátně, je tu festival Eigasai. Již tradičně se koná v únoru v Praze s přidruženými ozvěnami ve větších městech (Plzeň, Ostrava).

Eigasai 2016 – filmy

Samotné slovo Eigasai (映画祭) neznamená nic jiného než „filmový festival“. Již 9. ročník se v Praze koná 4.-10. února 2016. Návštěvníci se mohou těšit na promítání zajímavých dokumentů jako jsou Esence Japonska či Co je víc než rámen? s tématikou oblíbené japonské nudlové polévky.

Na filmovém festivalu nesmí chybět ani snímek z díla slavného japonského režiséra Akiry KurosawySny. Příznivci odlehčenější zábavy mohou zavítat na projekci komedie Nudlař samuraj.

Víkendový doprovodný program

Fanoušci japonské kultury si na své přijdou obzvlášť o víkendu 6.-7. února. V tuto dobu se totiž budou odehrát dílny tradičních japonských disciplín. Zájemci mohou zavítat do mramorového sálu Lucerny (v tomtéž prostoru se koná i soutěž Nihongo benron taikai), kde na ně bude čekat řada zajímavých aktivit (například dílna japonské kaligrafie či skládání origami).

Návštěvníci budou moci ochutnat i japonské cukroví nebo se zaposlouchat do tónů flétny šakuhači. Příznivci divadla mohou shlédnout představení kjógenu, které mohu doporučit.