Dny japonské kultury – Zoologická zahrada v Plzni

Plzeňské Dny japonské kultury jsou již tradiční akcí, která se každoročně koná v květnu. Během jarního víkendu se prostory zoologické a botanické zahrady stanou místem, kde lze ochutnat japonské speciality a nebo sledovat samurajskou show.

Kousek Japonska v Plzni

Zoologická a botanická zahrada v Plzni láká celoročně milovníky východní estetiky na prohlídku japonské Šówa-en a  přilehlé asijské zahrady. V květnu je vše ozvláštněno víkendovou kulturní akcí.

Japonská zahrada - Zoologická zahrada Plzeň
Japonská zahrada – Zoologická zahrada Plzeň

Japonská kaligrafie i omalovánky

Na návštěvníky tradičně čeká ukázka japonské kaligrafie. Zájemci si mohou odnést například kaligrafický papír se svým jménem v japonštině či s jiným slovem, které si zvolí. V roce 2016 byly pro děti připraveny i omalovánky s asijskými motivy či možnost vytvořit si vlastní čelenku.

Kaligrafický koutek na Dnech japonské kultury v Plzni.
Kaligrafický koutek na Dnech japonské kultury v Plzni.

Japonská lukostřelby i samurajský souboj

Pravidelnou součástí Dnů japonské kultury jsou ukázky lukostřelby kjúdó, výstava bonsají či samurajská show. Souboj válečníků z Japonska předvádějí členové skupiny Gorin, kteří si brnění sami zhotovují. Ukázku můžete vidět na youtube kanálu Japonskoo.cz.

Ukázka kjúdó - tradiční japonské lukostřelby.
Ukázka kjúdó – tradiční japonské lukostřelby.

V roce 2016 si návštěvníci mohli akci zpříjemnit i popíjením japonského čaje či ochutnávkou pokrmů dle receptů z Japonska. Zároveň byly k dispozici informace o zámku v Horšovském Týně, který je spjat s Japonskou Mitsuko Coudenhove-Kalergi.

Tradiční plzeňská akce

V předchozích letech jsem na akci viděla i ukázku japonského čajového obřadu. Možná se v budoucnosti opět dostane na program. Pokud jsem Vás nalákala a rádi byste zavítali třeba na Dny japonské kultury 2017, doporučuji Vám sledovat web Zoo Plzeň, kde se obvykle informace o datu konání objevují.