Desková hra Vládce Tokia

Kde se vzala, tu se vzala, příšera z hlubin připomínající dinosaura útočí na japonské město. Rozšlapuje domky, tlapou shazuje vrchní patra mrakodrapů… Ve hře Vládce Tokia můžete být obrovským monstrem právě Vy. Se spoluhráči budete pomocí kostek bojovat o nadvládu. 🙂 

Kaiju filmy

Možná si ze svého dětství také vzpomenete na filmové výjevy, kdy člověk oblečený v gumovém kostýmu nestvůry bojuje s jinou takovou obludou. Jedná se o japonský žánr jménem kaidžu (kaiju; 怪獣). V něm se vyskytuje příšera, která ničí velká asijská města, případně bojuje s jiným monstrem. Jistě budete znát Godzillu, nicméně dalšími oblíbenými žánrovými zrůdičkami jsou třeba i želvoidní Gamera, draka připomínající King Ghidorah či futuristická Mechagodzilla.

Autor hry

Chytlavého tématu se ujal tvůrce Magic: The Gathering, Američan Richard Garfield. V roce 2011 se tak na trhu objevila desková hra pro 2-6 hráčů, Vládce Tokia, kterou můžete zakoupit i v české jazykové mutaci.

Krabice české verze hry Vládce Tokia.
Krabice české verze hry Vládce Tokia.

Úvod k Vládci Tokia

Princip hry je poměrně jednoduchý. Každý hráč si vybere jedno z nabízených monster (Cyber Bunny, Giga Zaur, Alienoid, Kraken, Meka Dragon, The King). K dispozici bude mít figurku nestvůry a její herní kartu, která ukazuje aktuální počet životů. Cíl hry je prozaický, buďto zůstat jediným žijícím hráčem, nebo nasbírat 20 herních bodů.

Klíčové jsou hody 6 kostkami. Pomocí nich totiž hráč získává nejen vítězné body, ale i bojuje, léčí se či sbírá kostičky energie, které slouží jako platidlo pro nákup vylepšovacích kartiček.

Na herní ploše právě dovádí Cyber Bunny a Giga Zaur.
Na herní ploše právě dovádí Cyber Bunny a Giga Zaur.

Hra trvá okolo 30 minut a není příliš složitá. Může Vám tak snadno zpříjemnit nejen odpoledne, ale třeba i silvestrovský večírek. Pokud by Vás deskovka zaujala, je možné si pořídit i rozšiřovací balíček King of Tokyo: Power Up!

Plzeňskému Kavenu děkuji za zapůjčení hry a možnost jejího nafocení. 🙂