Dárek pro Japonce? 7 tipů

Hledáte dárek pro japonskou kamarádku, nadřízeného Japonce či hostitelskou rodinu v Japonsku? Připravila jsem pro Vás 7 tipů. Stačí si jen vybrat, který dar je v dané situaci nejvhodnější.

1) Nejedlé suvenýry z Česka – Pokud obdarováváte Japonce, který se chystá vrátit domů, a nebo chcete odvézt dar do Japonska, typicky český výrobek je dobrou volbou. Český křišťál je záležitostí, kterou obdivují snad všichni turisté v Česku, bohužel není moc praktický na přepravu. Proto bych Vám doporučila zvolit jinou kategorii suvenýrů. Z mé zkušenosti vyplývá, že Japonci mají rádi české dřevěné výrobky (např.  loutky) a zboží s vyobrazenými českými kreslenými postavičkami (krteček, maková panenka,…).

2) Jedlé suvenýry z Česka – Univerzálnějším dárkem jsou sladkosti a nápoje. Největší úspěch jsem slavila s lázeňskými oplatkami a bonbony (Bon Pari, hašlerky). Co se týče pití, tak oblíbená je Kofola a alkoholické nápoje jako Becherovka či slivovice. Tady ale opět vyvstává otázka, jestli to Vy či obdarovaný bez problému letecky dopravíte do Japonska.

3) Prstové ponožky – Praktický dárek, který si mezi sebou Japonci běžně dávají. Snažte se vybrat ideálně takové, které už jsou balené, nebo si požádejte v obchodě, aby Vám je vložili do sáčku se značkou prodejny či výrobce.

4) Látkový kapesník – Další ryze praktický dar. Japonci sice nesmrkají, ale kapesník budou často využívat na otírání potu z obličeje během letních dní. Snažte se vybrat kapesníky s pěkným vzorem, klidně vyšívané. V galanteriích se dá stále najít poměrně slušná nabídka.

5) Sůl do koupele – Japonci milují koupání. Často navštěvují termální prameny (onsen), veřejné lázně a koupele si připravují i doma. Můžete je proto potěšit dárkem v podobě soli do koupele. Ideálně kupte českou (např. Manufaktura prodává směs levandule a karlovarské vřídelní soli).

6) Neobvyklý čaj – Pití čaje je pevnou součástí japonské kultury. Japonce můžete překvapit originální českou čajovou směsí. Snažte se vždy vybírat sypaný čaj.

7) Furošiki – Nehledě na to, který dárek vyberete, můžete ho vyšperkovat tím, že jej zabalíte japonským způsobem – do furošiki. Krásně vzorované kousky zakoupíte například v Praze v Palladiu v obchodě Lush, případně online.

Doufám, že dárkem uděláte obdarovanému radost! Pokud máte dobrou zkušenost ještě s jiným typem darů pro Japonce, klidně se podělte na Facebookové stránce nebo pošlete info na kontaktní mail. 🙂