Bleach – akční manga s prvky nadpřirozena

Pokud máte rádi fantasy příběhy plné akce, pak Vám manga Bleach (ブリーチ)  padne do oka. Navíc si můžete vybrat, jestli začnete s tištěnou formou, a nebo dáte přednost anime zpracování. 

Autorem mangy Bleach je japonský kreslíř jménem Tite Kubo (ročník 1977). Série vychází v Japonsku už od roku 2001. Od roku 2012 české vydavatelství Crew postupně distribuuje překlady jednotlivých dílů na tuzemském trhu. Jednotlivé díly jsou stále k dispozici.

Zápletka mangy Bleach

Hlavním hrdinou je patnáctiletý středoškolák Ičigo Kurosaki. Jeho život je zvláštní už tím, že od dětství vidí duchy. Jednoho dne dojde v jeho přítomnosti k dramatickému propojení světa živých a mrtvých. Zlá zbloudilá duše, tzv. Hollow, napadne jeho rodinu. Ičigo se rozhodne pro nové poslání, stane se Sběračem duší. Jeho úkolem je boj proti zlým silám a zajišťování rovnováhy mezi světy.

Anime a filmy Bleach

Příběh japonského puberťáka bojujícího s nadpřirozenými silami si získal velkou popularitu i mimo Japonsko. V roce 2004 bylo uvedeno i anime Bleach, které příběh představilo v 366 epizodách. Pokud dáváte přednost filmovému zpracování, je pro Vás určeno hned několik snímků. Prvním je Bleach the Movie: Memories of Nobody (2006), druhým Bleach: The DiamondDust Rebellion (2007), třetím Bleach the Movie: Fade to Black (2008) a čtvrtým Bleach the Movie: Hell Verse (2010).

Bleach muzikál, karetní hra i videohry

Pokud váháte, jestli s mangou Bleach začít, možná Vás přesvědčí následující výčet produktů, které vznikly v důsledku obrovského počtu fanoušků toužících po dalších zážitcích. Například v roce 2005 mohli zájemci navštívit v Tokiu premiéru muzikálového ztvárnění příběhu jménem Rock Musical Bleach (ロックミュージカル ブリーチ ).

Zájem nadšenců do mangy a anime vyústil i ve vydání tématické karetní hry Bleach Trading Card Game. Na své si přijdou i milovníci videoher, ať už mají  konzoli Play Station (Bleach: Soul Ignition / Resurrección) nebo Nintendo (Bleach GC: Tasogare ni Mamieru Shinigami). V roce 2015 byla uvedena na japonský trh i hra Bleach: Brave Souls určená pro systémy iOS a Android…