Asijská zahrada – Zoo Plzeň

Kousek Asie v Plzni netvoří jen japonská Šówa-en. V zoologické a botanické zahradě můžete navštívit i další asijskou sekci. V jejích prostorách na Vás čekají dvě jezírka, exotické rostliny a také červeně laděný most či brána.

Japonská Šówa-en je zahradou kamenného typu. Chybí-li Vám po její návštěvě pohled na květiny, stačí zavítat jen o pár kroků dále. Asijská sekce je postupně budována od roku 2005. Poslední rozsáhlejší úpravy proběhly v roce 2010.

V prostorách asijské zahrady najdete informační cedule týkající se například kaprů koi.
V prostorách asijské zahrady najdete informační cedule týkající se například kaprů koi.

Rostliny v asijské zahradě

V prostorách asijské zahrady najdete exotickou flóru, například japonský strom pajehličník přeslenitý (Sciadopitys verticillata) či čínský jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba). Dominantou prostor jsou dvě jezírka. Milým zpříjemněním je fakt, že si můžete vybrat, jestli vodu překročíte přes červený most, a nebo přeskáčete přes kameny.

Zvířata v asijské zahradě

Na své si přijdou i milovníci fauny. V prostorách asijské zahrady v Plzni se nacházejí voliéry, v nichž najdete různé druhy ptáků a drobných savců pocházejících z východní Asie. Nechybí například bažant Edwardsův z Vietnamu či koroptev fokienská z Číny.

Přes jezírko můžete přejít po mostě, a nebo se vydat přes kameny.
Přes jezírko můžete přejít po mostě, a nebo se vydat přes kameny.

Výletní tip

Pokud máte rádi asijské zahrady a hledáte tip na nenáročný víkendový výlet, je návštěva Zoo Plzeň jasnou volbou. I za horkých letních dní můžete relaxovat ve stínu třísetletého dubu v prostorách Šówa-en a poté se vydat zkoumat faunu a flóru Asie do přilehlé expozice.