Želvy nindža – japonská manga verze

Želvy nindža si pravděpodobně pamatujete jako hrdiny kresleného amerického seriálu. Jenže kromě tohoto západního pojetí existuje i několik japonských manga a anime verzí.

Anime o želvích supermutantech

Americký seriál o čtyřech zmutovaných želvách, které ovládají japonské bojové umění nindžitsu si získalo nejen Američany a Evropany, ale i Japonce. V návaznosti na původní kreslenou televizní sérii vzniklo v roce 1996 japonské anime Myūtanto Tātoruzu: Chōjin Densetsu Hen (Mutant Turtles: Superman Legend). Želvy ale nezůstaly zmutované pouze tak, že by měly obří rozměry. Japonci želvám hrdinům přisoudili nadpřirozené schopnosti. Anime tak doprovázela kolekce hraček, ve kterých byli želví kamarádi vyobrazeni jako supermutanti.

Myutanto Tatorusu

Pozadu nezůstaly ani manga komixy. Pod názvem Myutanto Tatorusu (Želví mutanti) vyšlo celkem 15 dílů japonské verze amerického kresleného příběhu. Obdobně jako v případě anime ale záhy nestačila jen prostá předělávka původního seriálu do japonského kabátu, a tak začal tým japonských tvůrců vytvářen tří dílnou minisérii Sūpā Tātoruzu (Super želvy). V tomto případě dostali želví hrdinové opět do vínku superschopnosti. Každý díl měl téměř 100 stran.

Stranou japonského manga zájmu nezůstaly ani hrané filmy, které doprovázely americký seriál. Japonský komix Myutanto Tatorusu III mapoval osudy čtveřice želvích kamarádů, které byly zfilmovány ve 3. díle filmové série. Fanoušci se tak mohli se svými hrdiny přenést do starověkého Japonska.

Jak se ze zmutovaných želv stanou supermutanti?

Příběh minisérie o Super želvách má poměrně zajímavou zápletku. Želvy byly náhle povolány k duchu světla jménem Crus Mu. Zde získaly neobyčejné kameny jménem Mutastone. Díky těmto kamenům se z želv stanou na 3 minuty super želvy. Jenže v ten samý čas získali i hlavní záporné postavy tohoto japonského kresleného příběhu protipóly želvích kamenů. Výsledkem je tak klasický souboj skupiny kladných hrdinů s tlupou záporáků.

Jak tento souboj dopadne? To Vám samozřejmě prozradit nemůžeme, abychom Vám nezkazili divácký zážitek. Pokud máte chuť a čas, můžete se podívat na jednotlivé části prostřednictvím youtube.