Tokyo Banana – oblíbený suvenýr z Japonska

Tokyo Banana (東京バナナ) je populární japonská sladkost, která je velice oblíbeným suvenýrem. Roztomilé mini banánky v propracovaném balení potěší nejednoho milovníka sladkých pochoutek. 

Japonská sladkost

První tokijské banánky (druh Miitsuketa) byly uvedeny na trh roku 1991. Jejich výrobcem je firma MASDAC. Ta vyrábí rozličné dobroty od muffinů, přes rolády, až po waffle. I když by si banány s Tokiem spojoval asi jen málokdo, právě sladkost v jejich tvaru se brzy stala hitem. Záhy se objevila i řada rozličných druhů. Příkladem budiž čokoládová či karamelová verze.

Krabice Tokyo Banana je zabalena v balícím papíru.
Krabice Tokyo Banana je zabalena v balícím papíru.

Slogan japonského výrobku

Zajímavý je i slogan výrobku, který najdete pro jistotu vně i vevnitř krabice s banánky. Můžeme si jej lehce poeticky přeložit takto: „Lidé přicházejí do Tokia z různých koutů světa, přinášejí si s sebou vzpomínky na své domovy. A po čase se Tokio stane domovem každého z nich.“ (People gather to TOKYO from here and there with memories of their home. And then, TOKYO gets the everyone´s home town.)

Suvenýr z letiště

Pokud se ocitnete v Tokiu, může být právě tato sladkost tím pravým suvenýrem pro Vaše přátele a kolegy. Potěšující je zejména fakt, že často jsou Tokyo Banana k dispozici i na tokijských letištích. Mohou se tak stát skvělým dárkem na poslední chvíli.

Obsah krabice Tokyo Banana.
Obsah krabice Tokyo Banana.

Chuťově jsou velice dobré. Na rozdíl od jiných japonských laskomin, chutnali téměř všem z okolí. Jsou poměrně lehké, těsto je typu sponge cake. Vevnitř čeká velmi dobrý banánový krém.