Tip: kde koupit japonské potraviny v Plzni

Milovníci japonské kuchyně mají v Plzni trochu smůlu. V západočeské metropoli se totiž na rozdíl od Prahy žádná speciálka zaměřená jen na tyto potraviny nenachází. Optala jsem se několika Japonců žijících v Plzni, kam chodí nakupovat a výsledkem je dnešní článek. 🙂

Asijské potraviny v Plzni

Hlavní částí japonského jídelníčku je rýže. Japonci žijící mimo Prahu zjistili, že velká balení se dají pořídit ve vietnamských obchodech. V Plzni si postupem času vytipovali vietnamskou večerku v Husově ulici (nachází se přibližně v půlce ulice – mrkněte na Google mapu). Nedalo mi to a šla jsem její zákoutí prozkoumat taky.

Výloha obchodu s asijskými potravinami - Husova ulice, Plzeň.
Výloha obchodu s asijskými potravinami – Husova ulice, Plzeň.

Japonské potraviny v Plzni

Po příchodu se na první pohled jedná o zdánlivě obyčejnou vietnamskou večerku. Napravo vzadu ale objevíte kout s asijskými potravinami. V regálech jsem našla sušené houby šítake, nudle na rámen, nudle soba, saké, 10 kilové pytle s rýží a celou řadu ingrediencí na výrobu sushi (nakládaná ředkev, wasabi, nakládaný zázvor). V dolní části se nacházely i hůlky a misky na rýži.

Vyzkoušejte i další asijské speciality

Primárně se nicméně jedná obecně o obchod s asijskými potravinami. Toužíte-li pouze po specialitách japonské kuchyně, musíte si vyhradit dostatek času a nadšení pro hledání ve směsi všelijakých tajemných sáčků a plechovek. Pokud máte ale rádi i vietnamské, čínské a korejské potraviny, jedná se o skvělé místo pro nákupy v Plzni. Při pátrání jsem objevila různé zajímavosti, jako například lotosová semínka, korejskou variaci na rámen jménem ramyun či několik druhů vietnamských čajů a limonád.

A takhle může vypadat Váš nákup z plzeňského obchodu.
Takhle může vypadat Váš nákup z plzeňského obchodu.

Většina potravin z asijského koutku je za lidové ceny. Můžete tedy ochutnat rozličné speciality, aniž byste se museli obávat o zůstatek na účtě. Obchod je otevřený i o víkendech (8:00-20:00) a najdete v něm i terminál na platbu kartou.