Rok kohouta – zahradní expozice v Las Vegas

Cesty osudu mě na začátku roku přivedly do Las Vegas. Samozřejmě jsem si neodpustila i tam hledat věci, které by byly spojené s japonskou kulturou. Výsledkem je dnešní článek o zahradní expozici v hotelu Bellagio, která byla věnována roku kohouta. Ten letos slaví Japonci i Číňané.

Jak už asi víte z článku Japonský zvířecí horoskop,  japonský a čínský horoskop jsou si poměrně podobné. Letos, tedy v roce 2017, oba národy slaví rok kohouta. Právě ku příležitosti oslav čínského nového roku (28. ledna 2017), byla v Las Vegas připravena speciální květinová expozice nazvaná jednoduše Chinese New year 2017.

Oblečky „Číňanů“ byly vyrobeny z čerstvých květů.

Orientem inspirovaná výstava

Výstava byla volně přístupná v hotelu Bellagio v Las Vegas. Možná si toto místo pamatujete z filmu Dannyho parťáci (Ocean’s eleven) či dalších snímků natočených v proslulém nevadském městě hazardu. Stejně jako mnoho dalších atrakcí v Las Vegas, i tuto bylo možné navštívit 24 hodin denně. Mezi turisty, kteří se byli květinami pokochat, byla i celá řada Číňanů, ostatně tak jako i jinde v Las Vegas.

Čínský altánek patřil mezi další dominanty americké výstavy.

Rok kohouta v americkém stylu

Dominantou výstavy byl obrovský, pohyblivý kohout, který se automaticky natáčel do několika směrů a hýbal křídly i ocasem. Vedle něj pak byl další, už nepohyblivý, kohout, kvočna a celá řada kuřat. Ačkoliv se na první pohled jednalo o oslavy asijské události, přeci jen se jednalo o expozici v USA, a tak v blízkosti nesměla chybět americká vlajka. 🙂

Oslava roku kohouta v USA provedení.

Výstavy s asijskou tématikou můžete vidět i online

Prostory botanické zahrady v hotelu Bellagio jsou vskutku rozlehlé (cca 1 300 metrů čtverečních), a tak se kromě vrchu s kohoutem mohli návštěvníci kochat i dalšími orientálními výjevy. Mě zaujal most nad umělým rybníčkem s kapry koi. Opodál se nacházel i čínský altánek, k němuž vedla cesta lemovaná fontánkami.

 

Umělý rybníček s kapry koi – skutečnými i vyrobenými z květin.

Botanická zahrada v hotelu Bellagio (Bellagio’s Arcadia) se každých pár měsíců proměňuje dle aktuálního tématu. Nyní v ní probíhá expozice „Japonské jaro“ (Japanese spring). Nemáte-li zrovna cestu kolem, nesmutněte, výstavu si můžete prohlédnout i na dálku díky online kameře – stačí se podívat na tyto stránky zahrady Bellagio.