Restaurace Kitchen Ramen Bar Praha

Věřím, že se mezi čtenáři nachází dost milovníků rámenu. Bohužel restaurací, kde si můžete dát pořádnou porci této japonské speciality je v Česku jako šafránu. Když jsem na Facebooku zaznamenala doporučení kamaráda na Kitchen Ramen Bar v Praze, dlouho jsem neváhala. 

Italsko-japonský podnik

Pražský Kitchen Ramen Bar není součástí žádného japonského řetězce, jeho tvůrcem je italský podnikatel Eugenio Bramerini, který se realizuje nejen v gastronomii, ale také v módním průmyslu.

Pokud byste v restauraci očekávali výzdobu v podobě ikeban, kaligrafií či bonsají, čekalo by Vás zklamání. Nic takového v prostorách nenajdete, naopak prostory působí industriálně či až punkově. Nicméně právě to dodává místu osobitost a atmosféru pohody.

Přední část restaurace Kitchen Ramen Bar.
Přední část restaurace Kitchen Ramen Bar.
Zadní část je vhodná pro pořádání akcí pro větší počet lidí.
Zadní část je vhodná pro pořádání akcí pro větší počet lidí.

Adresa a menu

Podnik se nachází kousek od Václavského náměstí (ulice 28. října 9, Praha 1). Je snadno dostupný i lidem nebydlícím v centru, neboť je v těsné blízkosti stanice metra (Můstek).

Již před návštěvou jsme si prostudovali menu a s potěšením jsme objevili Yasai Ramen, který jsme se rozhodli ochutnat. Kromě toho jsou ale v nabídce například i variace nudlí udon a soba či salát wakame. Místní specialitou je neobvyklý Ramen burger, jehož okraje namísto housky tvoří ramen nudle.

V jídelníčku nechybí ani japonské nápoje jako je saké, pivo Asahi, Kirin, Sapporo a nebo čaje sencha, hojicha i genmaicha. A samozřejmě je třeba z nabídky zmínit i zmrzlinu ze zeleného čaje. Tu jsme ale vzhledem k chladnému počasí neochutnali.

Yasai Ramen

Námi objednaný Yasai Ramen dorazil v relativně krátkém čase. Jak už název japonštiny znalým čtenářům napovídá, jedná se o zeleninovou variaci tohoto japonského pokrmu. Na rozdíl od jiných podniků, které jsem navštívila, na vrchu této polévky nebylo umístěno vařené vajíčko, alespoň byla změna. 🙂

Yasai Ramen.
Yasai Ramen.

V misce byly kromě vývaru, nudlí, pórku, řasy nory, jarní cibulky, houby shiitake a čínského zelí (pak choy) i kukuřice a brokolice, což bych považovala za méně typické ramen ingredience. Celkově byla ale polévka velmi chutná a nezbývá než poradit, abyste si na ní nechali ve svém žaludku dostatek prostoru, neboť se jedná o velkou porci. 🙂

S kým do Kitchen Ramen Baru vyrazit

Celkově bych restauraci určitě doporučila. Ideální pokud se chystáte vyrazit na jídlo s přáteli či kolegy, kteří mají rádi japonské jídlo, ale klidně si jej vychutnají v neformálním prostředí. Prostory působí nenuceně a v nabídce najdete i klasické nápoje. Co se týče dezertů, ty by mohly být nabízeny kdekoliv jinde, u dortíků jsem žádný byť jen japonský nádech nepozorovala.

Pokud ale toužíte po atmosféře japonského prostředí a rádi byste se třeba i ocitli v restauraci plné Japonců, pak bych Vám doporučila dejvickou Katsuru.