Potraviny s japonským čajem Matcha

V předchozím článku – Matcha – japonský práškový čaj – jsme si tuto zajímavou surovinu představili. Dnes se podíváme na výrobky s matchou, které můžete ochutnat v Japonsku, ale i na ty, které si můžete zakoupit v Česku.

Japonské sladkosti s matchou

Zelenkavý prášek, který snadno dodá výrobku neobyčejnou barvu je oblíbenou součástí řady japonských výrobků.  Například čokoládové tyčinky Kit Kat tak mají v Japonsku zcela jiný ráz.

Matcha Kit Kat si můžete koupit i ve větším balení.
Matcha Kit Kat si můžete v Japonsku koupit i ve větším balení.

Pokud už jste se někdy setkali s japonskými sladkostmi, pravděpodobně jste si všimli, že rádi využívají při jejich výrobě sladké fazole adzuki. Ne každému Evropanovi jejich chuť sedne, Japonci je ale milují. Je tudíž nasnadě, že se tu a tam pokusí skloubit adzuki a matchu dohromady.

Adzuki v matcha polevě - od firmy Meiji.
Adzuki v matcha polevě – od firmy Meiji.

České matcha sušenky a tyčinky

Pozadu nezůstávají ani čeští výrobci. Od Biopekárny Zemanka si můžete zakoupit Matcha Tea máslové bio sušenky. Mají jemnou chuť, neobsahují palmový tuk a jejich nezvyklá barva z nich dělá zajímavou možnost pohoštění pro Vaše návštěvy.

Neobvyklé pohoštění - Matcha Tea sušenky + Matcha Vivo Bar.
Neobvyklé pohoštění – Matcha Tea sušenky + Matcha Vivo Bar.

Novinkou na českém trhu jsou pak tyčinky Vivo Bar, které využívají pozitivních vlastností čaje matcha. Jsou v bio kvalitě a vhodné i pro vegany. Pokud tedy uvažujete o svačince na cesty, mohou se rychle stát oblíbenou součástí Vašeho stravovacího plánu. 🙂