Ninjago – Lego svět inspirovaný Japonskem

Pokud jste v mládí také propadli kouzlu Lega, jistě si vzpomenete na tématické série, které dětem přibližují svět pirátů, faraonů či bájnou Atlantis. Tvůrci plastových Lego kostiček nevynechali samozřejmě ani Japonsko. Od roku 2011 už vyšlo více než 100 setů série Ninjago.

Lego nindžové

Japonští nindžové se poprvé objevili v Lego světě v roce 1998. Tehdy byla na trh uvedena tématická kolekce, která dětem přibližovala časy feudálního Japonska. V roce 2000 vyšlo několik doplňkových figurek nindžů a poté se japonská tématika z nabídky katalogů na několik let vytratila.

Nová série Ninjago

Přelom přišel v roce 2011, kdy se objevily nové sety pod názvem Ninjago. V Lego světě je všechno možné, a tak byli nindžové zasazeni do futuristického prostředí, v němž se vyskytují draci, fantastická vozítka i létací zařízení.

Série Ninjago je doprovázena i tématickým televizním seriálem, který divákům přibližuje příběhy nindžů. Úspěch na televizních obrazovkách vyústil v natáčení filmu, který by měl být uveden na podzim v roce 2017.

Ninjago v německém Legolandu

Hrdinové série Ninjago se objevili i v několika komiksech a videohrách. Vzniklo dokonce i 17 přidružených deskových her. V německém Legolandu můžete navštívit i atrakci jménem Flying ninjago.  V ní se lze stát hrdiny, kteří se proletí díky létajícímu stroji. Na rok 2017 chystají v zábavním parku otevření druhé Ninjago atrakce.

Ninjago atrakce v německém Legolandu.
Ninjago atrakce v německém Legolandu.

Vzhledem k počtu Lego setů i doprovodných předmětů, her a atrakcí se zdá, že téma nindžů přitahuje stále velký počet lidí. Je tedy pravděpodobné, že se bude Ninjago rodina ještě dále rozrůstat. 🙂