Naruto – ideální manga pro začátečníky

Přemýšlíte o tom, že byste zkusili číst některý z proslulých japonských komixů? Naruto (ナルト) by pro Vás mohl být tou ideální volbou! Slavná manga vycházející od roku 1999 je totiž dostupná i v českém vydání. A komu by se nechtělo číst, toho jistě potěší i seriálová podoba.

Naruto se řadí mezi tzv. shōnen mangu. Co Vám tato informace sděluje? Že je primárně cílená na mužskou (chlapeckou) populaci. To ale neznamená, že by příběh plný nindžů a jejich soubojů nemohl zaujmout i kohokoliv dalšího mimo tuto cílovou skupinu.

Příběh Naruta

Když se autor tohoto komixu, Masashi Kishimoto, rozhodl stát se profesionálních tvůrcem mangy (mangaka), zjistil, že to nebude tak jednoduché, jak doufal. Opravdu prorazit do světa profi tvůrců kreslených příběhu se mu podařilo až díky Narutovi.

Proč? Příběh je to v podstatě jednoduchý. Sledujeme osudy mladého chlapce, Naruta Uzumakiho, který se snaží stát tím nejlepším možným nindžou. Jeho snem je dosáhnout pozice hokage, což je něco jako hlavní představitel vesnice. Tím se ovšem dle tradice může stát jen velice talentovaný bojovník.

Chlapec, jehož nejoblíbenější pochoutkou je rámen, působí trochu jako outsider. V jeho okolí se pohybují i více nadaní teenageři (Sasuke Učiha) či žáci s větší urputností (Rock Lee), ale Naruto si přesto zachovává svou osobitost. Mezi hlavními hrdiny se pohybuje i ženská postava v podobě Sakury Haruno, a tak je o zábavu postaráno. Vezmeme-li v potaz, že manga má 72 dílů, poměrně brzy se objevuje i řada záporných postav, v čele s antihrdinou jménem Oročimaru.

Manga v Česku

V Česku se tohoto komixu, stejně jako například Death note, ujalo nakladatelství Crew, které už vydalo přes 20 dílů této série v češtině. Chcete-li tak začít s japonskou mangou, vězte, že tato je velice snadno dostupná, ať už se rozhodnete pro nákup v knihkupectví, e-shopu, a nebo pro zapůjčení prvních svazků v knihovně.

Pokud patříte spíše mezi konzumenty audiovizuální podoby zpracování knižních předloh, jistě Vás potěší, že látka byla převedena do seriálové podoby. Anime jménem Naruto má 220 dílů, a v zemi svého původu bylo vysíláno v letech 2002 až 2007.

Pokud máte ve svém okolí nějakého otaku, možná Vám seriál či komix rád zapůjčí. Jestliže Vás příběh zaujal, čeká na Vás mnoho příjemných zimních večerů s mangou či anime. Užijte si to!