Móda japonských dívek – extravagantní umělé řasy

Budete-li se v Japonsku procházet po ulicích, brzy si všimnete, že řada Japonek podtrhuje svou krásu pomocí umělých řas. Tradice pocházející z časů gejš je pevnou součástí každodennosti řady mladých žen. To odráží i někdy neuvěřitelná nabídka japonských obchodů.

Historie umělých řas v Japonsku

Počátky umělých řas v Japonsku najdeme v domácnostech gejš. Umělkyně si je ručně vyráběly ze svých vlastních vlasů a snažily se tak o vytvoření krásnějšího pohledu. Piplavé práci udělala přítrž v roce 1947 japonská firma KOJI. Ta uvedla na trh první masově vyráběné zboží tohoto typu. V počátcích byly k výrobě používány chlupy z norků. Postupně se díky novým materiálům začaly vyrábět syntetické varianty, které měly delší životnost. V japonských obchodech byly nabízeny i barevné umělé řasy a speciální extravagantní výrobky určené teenagerkám.

V roce 2004 byla uvedena kolekce Spring Heart Eyelash určená začátečnicím ve světě umělých řas. Snadná aplikace a nízká cena přilákala další generaci Japonek. O 3 roky později se objevily Speedy Eyelash vyznačující se tím, že se jednalo o hotový výrobek, k němuž nebylo třeba používat speciální lepidlo. V roce 2009 se v obchodech začalo prodávat dvojbalení Make-Up Eyelash určené zákaznicím, které nosí umělé řasy každodenně.

Módní styl mladých Japonek

Umělé řasy jsou nejoblíbenější mezi teenagerkami a Japonkami mezi 20. a 30. rokem. Velká obliba produktu jde ruku v ruce s širokou nabídkou, z níž si zákaznice v Japonsku mohou vybírat. Kromě klasických prodlužujících černých variant jsou to umělé řasy nejrůznějším barev a délek. Atypické druhy získávají uplatnění hlavně jako módní doplněk v momentech, kdy se mladé Japonky chystají na večírky a nebo za zábavou do města (např. čtvrť Dótonbori).

Kde koupit barevné umělé řasy v Japonsku

Pokud byste si rádi během dovolené v Japonsku extravagantní umělé řasy zakoupili, stačí vyrazit do drogérie či diskontní prodejny (například Donki). Velký výběr najdete i v obchodě PLAZA Shibuya 109 Store (109 Building B2F, 2-29-1 Dogenzaka, Shibuya-ku, Tokyo). Vedle nešlápnete, ani když se vydáte na nákupy do slavné módní čtvrti Haradžuku.