Mini festival české kultury v japonském Takasaki

V rámci oslav 25. výročí partnerství města Takasaki a Plzně měli Japonci příležitost blíže se seznámit s českou kulturou. 25. listopadu 2015 se totiž konala akce Mini Czech Fair. Návštěvníci mohli okusit naši kuchyni, poslechnout si Dvořákovu sonátu či obdivovat české secesní plakáty.

Plakátek lákal návštěvníky na české pivo, ale i populárního krtečka.
Plakátek lákal návštěvníky na české pivo, ale i populárního krtečka.
Součástí programu byla i hudební část. Hry na flétnu se ujal český hudebník, Pavel Foltýn, který působí v japonském Gunma orchestru. Na piano jej doprovodila jeho manželka, paní Michiko Mitoma.
Součástí programu byla hudební část. Hry na flétnu se ujal český hudebník, Pavel Foltýn, který působí v japonském Gunma orchestru. Na piano jej doprovodila jeho manželka, paní Michiko Mitoma.
Na festivalovém českém menu byla cibulačka, párky, salát a bramboráky. V nabídce samozřejmě nechybělo ani české pivo a limonády.
Na festivalovém českém menu byla cibulačka, párky, salát a bramboráky. V nabídce samozřejmě nechybělo ani české pivo či limonády.
Pro zájemce o další informace byla připravena řada letáčků.
Pro zájemce o další informace byla připravena řada letáčků.

Fotografie a informace laskavě poskytla jedna z organizátorek, paní Sayaka Ohtani. Ta se osobně účastnila i české části oslav partnerství. V říjnu totiž v Plzni pod záštitou japonských mistrů probíhala například dílna ikebany, kaligrafie či čajového obřadu. Doufám, že kulturní výměna bude i nadále pokračovat a těším se na příští akce. 🙂