Japonský Love hotel – místo pro páry i turisty

Hodinové hotely najdeme v mnoha evropských městech. V Japonsku se pod termínem Love hotel skrývá jejich obdoba, která zaujme některé páry i cestovatele díky specifické nabídce. Ta může být lákavá či výhodná. 🙂

Termín Love hotel (rabu hoteru, ラブホテル) se v japonštině používá pro ubytovací zařízení, v nichž mají zákazníci možnost pronajmout si pokoje na krátké časové úseky. Na vývěsní tabuli jednoho z nich jsem v Ósace viděla tři základní možnosti. První variantou byl odpočinek (rest) znamenající pronájem na 1 hodinu za cenu 1 980 jenů. Druhá možnost byla pojmenována volný čas (free time). Za cenu 4 980 jenů bylo možné prostory využívat v době 6:00-15:00. Poslední položka se jmenovala pobyt (stay). Za 8 200 jenů byl pokoj k dispozici v čase 22:00-12:00.

Hodinový hotel pro Japonce

Co za peníze zákazníci získají? Za výše zmíněné částky pravděpodobně jen jednoduše zařízený pokoj hotelového typu. Fajnšmekři vyhledávají dražší zařízení, v nichž se nacházejí výjimečné interiéry. Může se jednat o stěny vyzdobené podobiznami anime postaviček či Hello Kitty. Neobyčejnost ale může být zaručena i díky atypickému vybavení jako je například otáčivá postel.

Love hotely jsou v Japonsku oblíbené nejen pro letmá setkání krátkodobých milenců, ale i pro romantický večer manželských párů. Fakt, že Japonci často žijí v obydlích malých rozměrů se svými rodiči vede totiž k tomu, že vyhledávají soukromí či nadstandardně vybavené pokoje právě v prostorách mileneckých azylů.

Levné ubytování pro turisty v Japonsku?

Japonské Love hotely obvykle fungují na co nejanonymnějším způsobu použití. Za pokoj se často platí prostřednictvím automatu či zaměstnanci přes neprůhlednou přepážku. Ubytování založené na nepřímém kontaktu někdy naláká i turisty. Poplatek za delší pobyt nemusí být závratný a v závislosti na počtu spících hostů může být cena výrazně levnější než v klasickém hotelu. Na druhou stranu je třeba počítat s určitým nepohodlím vyplývajícím z používání prostor k jiným účelům ostatními hosty. 🙂