Japonské potraviny v Praze aneb výlet do Sapy

Nedávno jsem psala o prodejně, v níž si Japonci žijící v Plzni nakupují japonské potraviny. Pokud to máte blíže do Prahy, možná Vám přijde vhod tip na obchod v Sapě. Můžete si v něm koupit sushi rýži, sladkosti mochi a další ingredience japonské kuchyně. 

Vietnamské tržiště Sapa v Praze

Centrum vietnamské komunity v Česku, Sapa, bývalo tak trochu mysteriózním územím. Dnes už ale čím dál více Čechů prostory tržnice prozkoumává například díky organizovaným prohlídkám a různým gurmánským výletům. Já jsem se do prostor vydala zkoumat nabídku japonských potravin. Pokud byste do Sapy také rádi zavítali, podívejte se na projekt SapaMapa. Usnadní Vám plánování cesty.

Asijské ovoce a zelenina

Do Sapy se Japonci žijící v Česku a milovníci japonské kuchyně vypravují v zásadě ze 2 hlavních důvodů. Prvním je, že v prostorách najdete čerstvé asijské ovoce a zeleninu. Druhým lákadlem je to, že v tržnici nakoupíte japonské potraviny za příznivé ceny. Zde je ale potřeba zdůraznit, že nákupním rájem se to stane jen pro ty, kteří netrvají na 100% autenticitě. Potraviny jsou vhodné pro japonskou kuchyni, ale často nejsou vyrobeny v Japonsku (například sezamové mochi, které jsem zakoupila, bylo vyrobeno v Taiwanu).

Část ovoce a zeleniny, kterou v Sapě nabízejí jsem ani neznala. Na fotce je mezi Asiaty oblíbené ovoce rambutan.
Část ovoce a zeleniny, kterou v Sapě nabízejí jsem ani neznala. Na fotce je mezi Asiaty oblíbené ovoce rambutan.

Obchod Tamda Foods

Pokud Vám to nevadí, můžete směle vyrazit do Sapy. Nechcete-li se proplétat mezi drobnými stánky vietnamských prodejců, kde často chybí cenovky (a možná byste museli i smlouvat), vyražte do Tamda Foods. Jedná se o obchod ve stylu evropského supermarketu. Převážná část nabídky jsou běžné potraviny, v regálech ale najdete i dost asijských ingrediencí.

Tamda Foods
Obchod Tamda Foods se řadí mezi největší v Sapě.

Japonské potraviny v Sapě

V Tamda Foods jsem našla celou řadu japonských potravin. V sekci sladkostí mají cca 10 druhů mochi (náplň pomelo, zelený čaj, sezam, kokos, taro, červené fazole, …). Pokud rádi doma připravujete sushi, potěší Vás široká nabídka (sushi rýže, podložky na rolování, nakládaný zázvor, nakládaná ředkev, …). V části věnované asijským potravinám najdete misonudle udon a soba i nudle na rámen. V oddělení kuchyňského náčiní můžete zakoupit rýžovar, hůlky, misky i jídelní sety.

Sushi sety v různých barvách.
Sushi sety v různých barvách.

Ochutnejte i vietnamskou kuchyni

Pokud máte chuť na zajímavý výlet, je Sapa dobrou volnou. Máte-li rádi vietnamskou kuchyni, nezapomeňte zavítat do některého z bister. Nakoupit si můžete i rozličné speciality s sebou. Příjemné zpestření je i ochutnání vietnamské kávy u některého z pojízdných stánků.

V Sapě můžete ochutnat i tradiční vietnamské sladkosti Chè (na pravo).
V Sapě můžete ochutnat i tradiční vietnamské sladkosti Chè (na pravo).

Přeji Vám příjemný výlet. 🙂