Desková hra s japonskou tématikou: Samurai spirit

Pokud je Akira Kurosawa Vaším oblíbeným režisérem, pak Vás jistě potěší desková hra Samurai spirit. Její autor se totiž inspiroval filmem Sedm samurajů. Vy a Vaši spoluhráči se ocitnete v roli japonských bojovníků bránících vesničany před útoky banditů.

Japonská inspirace

Francouz Antoine Bauza nachází při tvorbě her inspiraci v Japonsku poměrně často. Na blogu jsem Vám už představovala jeho deskovku Takenoko. V ní jste se ocitli v roli zahradníka na císařském dvoře. Samurai spirit funguje na zcela odlišném principu. Jedná se o kooperativní hru pro 2-7 hráčů.

Samurai spirit - krabice.
Samurai spirit – krabice.

Kooperativní hra na samuraje

Spolupráce je klíčovým bodem. Herní pravidla jsou totiž nastavena tak, že k vítězství je potřeba, aby přežili všichni samurajové (hráči) a zároveň ubránili před nájezdníky alespoň jednoho vesničana s obydlím.

Na začátku hry si hráči zvolí postavu samuraje. Pokud jsou vícekrát zraněni, karta se obrací a odhalí se zvířecí podstata, která slouží jako varování, že záhy může být hráč přemožen a tím by skončila hra pro všechny.

Deskovka je rozdělena do 3 dějství, kdy probíhají jednotlivé útoky banditů. Hráči musí kooperovat, aby útoky odrazili, minimalizovali vlastní zranění a ubránili maximum vesničanů a jejich farem.

Herní doporučení

Hra je doporučena pro hráče starší 8 let. Fakt, že se jedná o kooperativní záležitost, přináší i jednu podstatnou výhodu. Stačí pokud si pravidla nastuduje jen 1 z hráčů, který bude následně radit ostatním. Jestliže chcete utužit kolektiv hrou, ve které buď všichni vyhrají, a nebo prohrají, je Samurai spirit dobrou volbou. Pokud byste si raději zahráli něco svižnějšího a jednoduššího, kde je každý sám za sebe, doporučuji Vám japonskou karetní hru Love letter.