Bankomaty v Japonsku

Chystáte-li se poprvé do Japonska, je dobré si před cestou zjistit, kde lze najít bankomaty přijímající evropské platební karty. V článku jsem pro Vás připravila základní informace, které Vám usnadní první kroky v Zemi vycházejícího slunce.

Oznámení bance – použití karty v Japonsku

Základní věcí, která se turistům doporučuje před cestou do Japonska, je oznámení bance, že se do zahraničí chystáte. Některým cestovatelům se totiž přihodilo, že když se snažili vybrat si japonské jeny, karta byla zablokována z důvodu možného zneužití. Proces preventivní ochrany Vašeho účtu by Vám mohl znepříjemnit pobyt v zahraničí. Na druhou stranu vím i o lidech (včetně mě), kteří nahlášení neprovedli, a přesto s platební kartou v Japonsku žádné problémy neměli. Záleží tedy na tom, nakolik procent chcete mít jistotu. 🙂

Japonská pošta – síť bankomatů

Když už se ocitnete v Japonsku, zjistíte, že řada bankomatů (ATMs) nepřijímá jiné, než japonské karty. Turisté proto musejí hledat zařízení přijímající i karty vydané mimo Japonsko. To není nic složitého, pokud víte, kde hledat.

Více než 20 000 bankomatů přijímajících mezinárodní platební karty najdete v pobočkách japonské pošty. Budovy jsou označeny tímto symbolem 〒. Drobnou vadou na kráse je fakt, že pošty nejsou otevřené non-stop. Jejich otevírací doba se liší v závislosti na velikosti, řada z nich není k dispozici o víkendech.

Non-stop přístupné bankomaty v Japonsku

Sázkou na jistotu je zajít do některého z obchodů 7-Eleven. Ty jsou non-stop otevřené a bankomaty jsou v nich tedy přístupné i v noci či o víkendech. V těchto provozovnách je turistům k dispozici více než 10 000 bankomatů.

Další možností pro výběry s evropskými kartami jsou samozřejmě mezinárodní letiště, případně pobočky dalších obchodů jako je Family Mart. Štěstí můžete mít i ve velkých nákupních centrech či v hotelích.

Během cesty po Japonsku jsem používala kartu VISA a bylo to bez problému. Pokud byste měli nějaký méně obvyklý typ platební karty, můžete se pro jistotu optatpřímo ve Vaší bance na použitelnost v Japonsku.