7 tipů: Japonské romantické filmy

Láska je univerzálním tématem pro filmaře na celém světě. Máte-li už dost přeslazených hollywoodských snímků, nakoukněte do světa japonské kinematografie. Vybrala jsem pro Vás 7 snímků, které se mi líbily. 

1) Densha otoko – Osobně mám docela slabost pro příběhy o otaku, kteří se rozkoukávají v reálném světě. Pokud hledáte příjemnou romantickou komedii se šťastným koncem, jste na správné adrese. Budete sledovat příběh Japonce, který se poprvé vrhá do světa randění. 🙂

2) Koizora – Tady se bude hrát na dojemnější strunu. Film zachycuje vztah středoškolačky Miki a jejího bouřlivějšího spolužáka Hira. Připravte si kapesníky a sledujte, jak jim osud klade do cesty překážky, které by vykolejily i dospělé.

3) Boku no kanojo wa saibogu – Kombinace romantiky a sci-fi. 🙂 Japonec Džiro oslavuje sám své 20. narozeniny. V tomto nepříliš veselém momentu se objeví záhadná kráska, která se zdá být splněním jeho snů. Záhy se ukáže, že se jedná o kyborga, kterého si Džirovo budoucí já poslalo do minulosti.

4) Paradaisu kisu – Oddychová romantická komedie o středoškolačce, která se stane modelkou studentské návrhářské skupiny. Čekají na ní nejen extravagantní modely, ale možná také láska. 🙂

5) Hidamari no kanojo –  Bývalí spolužáci se setkávají po 10 letech a začnou spolu chodit. Zní to jako klišé? Kdepak. V tomto japonském filmu na Vás čeká neobyčejná zápletka související s tajemstvím hlavní hrdinky. 🙂

6) Atarashii kutsu wo kawanakucha – Děj tohoto filmu je atypicky zasazen do evropských exteriérů. V Paříži se náhodně setká mladý Japonec s Japonkou, která ve Francii žije. Sledujeme vztah 2 lidí, který je jasně časově ohraničený datem zpáteční letenky, nebo ne?

7) Yoru no shanghai – Příběh se odehrává v exotické Šanghaji, kde spolu stráví noc japonský vizážista a šanghajská taxikářka. On neumí čínsky, ona japonsky. Začíná večer, který oběma změní život.

Pokud byste po shlédnutí snímků neměli ještě japonské romantiky dost, můžu Vám vřele doporučit seriál Hana Yori Dango. Příběh nebojácné středoškolačky z chudé rodiny a rozmazleného fracka zní sice jako klišé, ale čekají na Vás 2 série zábavného seriálu a následně i 2 doplňkové filmy. Ty už jsou ale slabší.