7 tipů: E-knihy o Japonsku

Chystáte se na dovolenou, rádi byste si přečetli něco zajímavého o Japonsku, ale berete si s sebou jen čtečku? Nevadí, mám pro Vás 7 tipů na publikace s japonskou tématikou, které si můžete zakoupit ve formátu e-knihy. 🙂

1) Biografie Japonky –  Mitsuko [E-kniha] – První tip je určen těm, kteří rádi čtou životopisné knihy. Příběh Japonky je zajímavý tím, že podstatnou část života strávila aristokratka japonského původu na území dnešního Česka. Pokud Vás kniha zaujme, můžete se vydat i do Horšovského Týna a prohlédnout si tématickou výstavu. Více o publikaci v článku KNIHA: Mitsuko – matka moderní Evropy?

2) Japonské zahrady – Zahrady v japonském stylu [E-kniha] – Patříte-li mezi milovníky přírody a nadšené zahradníky, je tato kniha právě pro Vás. Pokud Vás tématika zaujme, naplánujte si hezký letní výlet – více v článku Japonské zahrady v Čechách a na Moravě.

3) Japonská firmaStrach a chvění [E-kniha] – Ať už v japonské firmě pracujete, a nebo byste jen rádi nakoukli do tohoto tajemného světa, mohu Vám doporučit právě tuto knihu. Jedná se o krátký příběh, takže se hodí spíše na kratší cesty. Více o publikaci v tomto článku: KNIHA: Strach a chvění – příběh zaměstnankyně japonské firmy.

4) Pro japanology – Japonsko za zrcadlem [E-kniha] – Pokud se zajímáte o Japonsko a japonskou kulturu z odbornějšího hlediska, jistě Vás potěší právě tato publikace britského antropologa. Více se o ní dočtete v článku KNIHA: Alan Macfarlane – Japonsko za zrcadlem.

5) O samurajích – Války samurajů [E-kniha] – Láká-li Vás svět japonských bojovníků, čeká na Vás téměř 500 stran o samurajích v období 12.-19. století.

6) Detektivka – Hra s vonným dýmem [E-kniha] – Hledáte-li spíše oddychové čtení, můžete se začíst do detektivního příběhu, v němž nechybí vraždy, samurajové, dvorské intriky a krásné Japonky.

7)  Inspirace na cesty – Japonsko [E-kniha] – Pokud máte to štěstí, že se chystáte na dovolenou do Japonska, mám pro Vás tip v podobě průvodce v elektronické formě. Ušetříte místo v kufru a uvolníte si prostor třeba pro neobvyklé tyčinky Kit Kat. 🙂

Ačkoliv je pořád mnohem větší výběr u tištěných knih, i tak se dají sehnat zajímavé publikace s japonskou tématikou pro čtečky.  Přeji hezký čtenářský zážitek. 🙂